Rozumíme dopravním projektům

Vlaky, autobusy, integrované dopravní systémy, řidičské průkazy, ale také černí pasažéři nebo dopravní uzavírky. V Ewingu zkrátka milujeme všechno, co je v pohybu a co souvisí s dopravou. Dopravním projektům poskytujeme rozsáhlou komunikační podporu, ať jde o mediální komunikaci, práci na sociálních sítích, design, videa, animace, nebo koncepční komunikační strategie. Mrkněte do světa dopravních projektů pro naše klienty.

Nejedeš načerno?

Stane se to občas každému, ale pak tu máme skupinu lidí, kterým se to stává tak nějak častěji… nebo vlastně skoro pořád. Jak snížit počet černých pasažérů ve veřejné dopravě v Praze? Třeba tak, že připravíme společně s Pražskou integrovanou dopravou, hlavním městem Prahou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy systematickou, promyšlenou a dlouhodobou kampaň, která se černým pasažérům podívá na zoubek. Nevěříme, že jste nepotkali aspoň tramvaj Vymlouvačku! A třeba taková pokuta za půlku měla v kampani velký efekt.

Nejedeš načerno?

Doprava v kreslených animacích

Moc rádi pomáháme klientům vyprávět jejich příběhy. Že vám to k dopravě nesedí? Velký omyl! Každá linka, stavba nebo dopravní změna mohou mít svůj příběh. A co teprve, když ten příběh dáme do ruky šikovným animátorům.

Cyklohráček

Jak vrátit život a cestující na železniční trať kolem hradu Okoře, kde už běžné vlaky v pracovní dny dávno nejezdí? Společně s Pražskou integrovanou dopravou a Českými drahami jsme z obyčejného vlaku udělali vlak neobyčejný a přestavěli ho na velkou pojízdnou hernu. Prostě vlak pro cyklisty, pro děti a pro všechny, kteří chtějí nejen dojet na výlet, ale zároveň se zabavit už cestou. Průvodčí vám kontroluje jízdenky běžně, ale co když za vámi přijde i hrajvedoucí? A tím nevšední cesta z Prahy přes Okoř do Slaného teprve začíná.

Cyklohráček
Doprava na sociálních sítích

Doprava na sociálních sítích

Veřejná doprava je věcí veřejnou a lidé potřebují mít s kým si o ní povídat. Zvlášť když je něco trápí, nejede spoj, jak má, nebo potřebují aktuální informace. I proto jsme pomohli rozjet komunikaci na sociálních sítích třeba Dopravě Ústeckého kraje. Nejde zdaleka jen o hezké obrázky a videa, ale o kompletní správu sociálních sítí včetně community managementu – to znamená, že jsme s lidmi v každodenním kontaktu a řešíme s nimi jejich nápady i dopravní připomínky.

video video

Poladili jsme Prahu

Polaď Prahu je hlavní heslo Plánu udržitelné mobility pro Prahu a okolí. Je to klíčový dokument dopravního plánování hlavního města, nezbytný pro jeho další rozvoj. Vznikal více než dva roky a byla na něm spousta zajímavé práce. Od komplexní komunikační strategie přes práci s veřejností, moderace a vedení speciálních workshopů až po přípravu výstavy, akcí na ulici, brožuru, design celého projektu a webové stránky.

Mluvčí v první linii

Před kameru musí občas každý klient. Někdy v dobrém, někdy proto, že se něco nepovedlo. Dopravní projekty v tom nejsou výjimkou. Spíše naopak. Zpravidla budí více pozornosti, protože mají dopady do života nás všech. Pomáhali jsme Arrivě, když náš kolega Martin řadu měsíců navlékal její firemní košili, kravatu a za deště i speciální bundu a byl nonstop k dispozici novinářům jako mluvčí. A že novináři opravdu volali pořád.

Mluvčí v první linii

Pražské dopravní uzavírky

Jedete do práce a najednou je na cestě, kterou jezdíte každý den, zákaz vjezdu. Stojíte před ním, on stojí před vámi a dál to nejde. Máte toho plné zuby, spěcháte a začínáte hledat objížďku. Ale co kdyby Praha začala mluvit o dopravních omezeních tak, že se vám to nestane? Připravili jsme pro hlavní město kompletní komunikační strategii dopravních uzavírek.

Pražské dopravní uzavírky
Pro řidičák nově

Pro řidičák nově

Rozvolnění agendy řidičských průkazů. Zní to složitě? Ale je za tím jedna moc užitečná věc. Od července 2018 si můžete jít pro řidičský průkaz v kterékoliv obci s rozšířenou působností, už nemusíte cestovat do místa svého trvalého bydliště a nepotřebujete ani papírovou fotku. A nejde jen o řidičský průkaz, ale také o další agendy, které jsou důležité třeba pro profesionální řidiče. Jak o tom dát vědět, jak zařídit, aby měla veřejnost ve správný okamžik všechny potřebné informace, a jak to vymyslet, aby ti, kteří průkazy vydávají, věděli vše potřebné a přechod na nový systém zvládli? Takový úkol jsme dostali od státního podniku Cendis.